Ühildades vabatahtlikku tegevust ja isiklikku arengut
Vabatahtlikkus ei ole vaid viis teiste aitamiseks, see on ka võimas vahend isiklikuks kasvuks ja arenguks. Mitmed noored üle Euroopa osalevad vabatahtlikus tegevuses, omandades seeläbi oskuseid ja võimalusi, mis aitavad neil tööturul edukamalt karjääri alustada.
Tänu ainulaadsete arenguvõimalustele muutub ka noorte vabatahtlik tegevus üha olulisemaks. SNACi (Mapping and Analysis of Research on Youth Volunteering in Europe) uuring reastas vabatahtlike kõige populaarsemad motiivid, need on: 1) soov kasutada kooli ja täiendõppe vahelist aega eesmärgipäraselt ja isikliku arengu eesmärgil (40-50% vastanutest), 2) tutvuda konkreetse kutseala või töökeskkonnaga (30%) 3) soov õppida midagi uut (30%).
Lisaks loetletutele on noorte jaoks kõige olulisemad isiklik areng, soov aidata teisi ja uute teadmiste otsimine. Protsentuaalselt jaotudes: eneseareng (19%), teiste aitamine (18%) ja uute kogemuste omandamine (18%). See kinnitab vabatahtliku töö tähtsust mitte ainult ühiskonna, vaid ka vabatahtlike endi jaoks.
Malta Ordu projektid Eestis ja noorte kogemused
Malta Ordu projektides osalevad Eesti vabatahtlikud võivad omandada mitmesuguseid kogemusi, mis on väärtuslikud nende esimesel töökohal. Näiteks aitab eakaid toetavates või abivajajaid abistavates projektides osalemine arendada suhtlemisoskust ja emotsionaalset intelligentsust. Need on olulised igas sotsiaalses või klientidega seotud ametis.
Vabatahtlikud saavad kogemusi ka ürituste korraldamise ja meeskonna koordineerimise alal, mis on väga oluline (projekti)juhtimise valdkonnas. Kriisidele reageerimise ja hädaabiteenustega seotud projektid õpetavad vabatahtlikele, kuidas töötada pinge all ja teha kiireid otsuseid, mis on eriti kasulikud tervishoiu-, sotsiaalabi ja juhtimissektoris. Need oskused ja kogemused annavad vabatahtlikele konkurentsieelise tööturul, aidates neil edukalt karjääri alustada.
Vabatahtliku kogemuse väärtus tööandjatele
Tänapäeval hindavad paljud ettevõtted vabatahtliku töö kogemusega kandidaate, sest see näitab nende kohanemisvõimet, oskust lahendada keerulisi probleeme ja meeskonnatööd. Lisaks saavad vabatahtlikud sageli juurdepääsu koolitusele ja ametialasele arengule, mis parandab oluliselt nende töövõimalusi. Kuigi Malta Ordu Eestis ei ole veel kaua tegutsenud (tähistasime oma üheaastast juubelit 2024. aasta mais), on mõned meie noored vabatahtlikud juba omandanud väärtuslikke kogemusi ja näeme Tallinnas tööandjate tõelist huvi.
Vabatahtlik tegevus kui värav karjäärile
Vabatahtlik tegevus on noortele ainulaadne võimalus mitte ainult aidata teisi, vaid ka omandada väärtuslikke oskusi, mis aitavad neil karjääri üles ehitada. Osalemine sellistes algatustes avab uusi uksi isiklikuks ja tööalaseks arenguks. Olenemata sellest, millisest valdkonnast on noor inimene huvitatud, on vabatahtlik töö suurepärane lähtepunkt edukaks tulevikuks.
Liituge meie uudiskirjaga
Olge kursis vabatahtlike projektide teadetega ja vabatahtlikele mõeldud koolitustega