Malta Ordu esimene aastapäev Eestis tegevuse alustamisest

Malta Ordu esimene aastapäev Eestis tegevuse alustamisest

Teisipäeval, 18. Juunil toimus Maakri 19/1 kõrghoone katuseterassil Malta Ordu Suursaatkonna pidulik vastuvõtt, millega tähistati ühe aasta täitumist Malta Ordu tegevuse alustamisest Eestis.

Vastuvõtul viibisid Malta Ordu prelaat Monsignor Luis Manuel Cuña Ramos, Rooma-Katoliku Kiriku Eesti apostellik administraator piiskop Philippe Jourdan, Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanos, Eesti Evangeelse Luterliku kiriku piiskopid Ove Sander ja Marko Tiitus, mitmete riikide suursaadikud ja aukonsulid, ettevõtjad ja mittetulundusühingute esindajad, Malta Ordu Sihtasutuse nõukogu liikmed, kaasaitajad ja vabatahtlikud ning mitmed teised kutsutud külalised.

Malta Ordu suursaadik Eestis T.E. Manfred Mautner von Markhof ei saanud tervislikel põhjustel vastuvõtul osaleda. Tema asemel tervitasid külalisi Malta Ordu Siirsaatkonna administraator Indrek Petersoo koos abikaasaga ning Malta Ordu Sihtasutus Eestis nõukogu esimees Alexander Tsikhilov. Suursaadik pöördus külaliste poole videotervituse vahendusel, avaldades siirast heameelt ja tänulikkust esimese tegevusaasta jooksul saavutatud tulemuste üle nii riikidevaheliste suhete ja koostöö kui abivajajate toetamiseks käivitatud tegevuste üle.

Jeruusalemma, Rhodose ja Malta Püha Johannese Suveräänne Sõjaline Hospitaliitide Ordu ehk Malta Ordu on lääne ja kristliku tsivilisatsiooni üks vanimaid institutsioone. Alates 1113. aastast kuulub Malta Ordu katoliku kirikusse ning on samuti rahvusvahelise õiguse subjektiks. Malta Ordul on diplomaatilised suhted 120 riigi ja Euroopa Liiduga ning alalise vaatleja staatus ÜRO-s. Malta Ordu on neutraalne, erapooletu ja apoliitiline.

Malta Ordu tegutseb 11 priorkonna, 48 rahvusliku ühenduse, 133 diplomaatilise esinduse, ülemaailmse abiagentuuri Malteser International ja 33 rahvusliku vabatahtlike korpuse, samuti paljude haiglate, meditsiinikeskuste ja erifondide kaudu. Malta Ordu missiooniks on abivajajate aitamine sõltumata nende päritolust ja sotsiaalsest staatusest. Ordul ei ole ühtegi majanduslikku ega poliitilist eesmärki ning ta ei sõltu ühestki teisest riigist või valitsusest.

Eesti Vabariik sõlmis Malta Orduga diplomaatilised suhtes 10. märtsil 2020, misjärel pani ülemaailmne koroonapandeemia edasised tegevused ootele. 6. juulil 2021 andis T.E. Manfred Ritter Mautner von Markhof üle volikirja Eesti Vabariigi Presidendile Kersti Kaljulaidile ja temast sai esimene Malta Ordu suursaadik Eestis. 12. mail 2023 asutati Malta Ordu Sihtasutus Eestis ning 29. juunil samal aastal avati Tallinnas Malta Ordu suursaatkond.

Avaldamise kuupäev

19.6.2024

Jaga

Liituge meie uudiskirjaga

Olge kursis vabatahtlike projektide teadetega ja vabatahtlikele mõeldud koolitustega

Kas soovite meid aidata?

Kas soovite meid aidata?

Anneta kiiresti meie organisatsioonile 10€!

900 1565