Tallinna Rüütliordude Muuseumis avati 17. juunil näitus Malta Ordu sajanditepikkusest ajaloost

Tallinna Rüütliordude Muuseumis avati 17. juunil näitus Malta Ordu sajanditepikkusest ajaloost

Tallinna Rüütliordude Muuseumis avati 17. juunil näitus Malta Ordu sajanditepikkusest ajaloost. Nimetuse all “Suveräänne Malta Ordu inimkonna teenistuses” –  toob  näitus välja ordu tegevuse järjepidevuse ning muutused ajaloo vältel. Indrek Petersoo, Malta Ordu sihtasutuse tegevjuht Eestis rõhutab, et avatud näitus illustreerib elavalt ordu pea 1000 aastast ajalugu ja annab parema ettekujutuse ja arusaama ordu tegevusest. „Kui tollane ordu omas rolli militaarorduna, kaitstes palverändureid ja kristlikku usku, siis olles edasi osa katolikust kirikust, on tänaseks temast saanud ülemaailme heategevusorganisatsioon, mis abistab kõiki abivajajaid sõltumata rahvusest ja religioonist”.

Andrus Rumm Tallinna Rüütliordude muuseumi tegevjuht lisab, et näituse teeb eriliseks ka see, et esimeses ainulaadses koostöös on näituse jaoks kohale toodud mitmed ajaloolised esemed Malta Ordu kollektsioonist otse Roomast.

Piiskop Philippe Jourdan ütles avamisel, et  sõna ordu ei ole Eestis veel väga arusaadav, siis näitusel saab see selgemaks  ning  sellega koos ka Malta Ordu tänane roll inimkonna teenistuses. Malta Ordu Sihatsutuse nõukogu esimees  Alexander Tsikhilov rõhutas avamisel: „Näitus on Malta Ordu ülemaailmse järjepideva tegevuse elav näide,  pühendatud abivajajatele, mille  sümbolid väljendavad ordu väärtusi nagu usk, teenistus ja  heategevus”.  

Näituse kataloogis kutsub prints ja suveräänse Malta Ordu suurmeister John T. Dunlop üles inimesi Eestis näitusega tutvuma ning osalema ordu vabatahtlike tegevuses, nimetades seda elavaks edasiviivaks jõuks Malta ordu missioonis inimkonna teenistuses. 

Avaldamise kuupäev

18.6.2024

Jaga

Liituge meie uudiskirjaga

Olge kursis vabatahtlike projektide teadetega ja vabatahtlikele mõeldud koolitustega

Kas soovite meid aidata?

Kas soovite meid aidata?

Anneta kiiresti meie organisatsioonile 10€!

900 1565